PCS 100 UPS-I

PCS 100 UPS-I
ABB’nin ticari ve endüstriyel uygulamalar için tasarlanan endüstriyel UPS’i PCS100, 150 kVA'den 3 MVA'e kadar güç değerlerine sahiptir..
Endüstri için tasarlandı
ABB PCS100 UPS-I, güç kalitesi olaylarına karşı koruma sağlayan ve modern endüstriyel işlemlere sürekli güç kaynağı sunan yüksek performanslı, yüksek verimli bir UPS sistemidir. Endüstriyel uygulamalar (işleme, makine, robotik, sürücü ve motorlar) için tasarlanan ABB'nin endüstriyel UPS’i PCS100, duruşları önleyen kesintisiz bir güç kaynağı sağlar.
Güç kalitesi olaylarından korunma
Gerilim çökmeleri, yükselmeleri ve kısa kesintiler, genellikle elektrikli ve elektronik cihazların arızalanmasına neden olan yaygın olaylardır. Bu tür olaylar kritik kontrol işlemlerinde meydana geldiğinde, tesisin tamamen kapanmasına neden olabilirler. PCS100 UPS-I bu sorunları çözmek için tasarlanmıştır. Sağlam, tek çevrimli bir UPS olup, ultra kapasitör veya batarya enerji depolaması kullanarak hassas yükleri gerilim çökmeleri, gerilim darbeleri ve kesintilere karşı korumak için kullanılır. Alternatif çözümlerden daha düşük toplam sahip olma maliyeti, PCS100 UPS-I'i yüksek performanslı, verimli bir UPS sistemi haline getirir.
Yüksek kullanılabilirliğe sahip sağlam tasarım
Zorlu elektrik ortamları genellikle modern endüstrilerde bulunur. Modüler inverter yapısı ve arızaya karşı emniyetli elektro-mekanik bypass, PCS100 UPS-I'ın en yüksek sistem kullanılabilirliğini sunmasını sağlar. Küçük boyutlar ve servis kolaylığı ile birlikte, bu düşük bakım gerektiren, yüksek verimli endüstriyel UPS, tüm güç koruma uygulamaları için ideal çözümdür.
PCS100 UPS-I Öne Çıkanlar
- Dayanıklı ve emniyetli modüler endüstriyel tasarım
- Uzun ömürlü enerji depolama
- Küçük taban alanı
- En yüksek verimlilik (tipik yüzde 99) ve kullanılabilirlik
- Düşük bakım gereksinimleri
- Kolay servis edilebilirlik
- Özellikle endüstriyel yükler için tasarlanmıştır (motorlar, sürücüler, trafolar, üretim araçları)
- Yüksek güvenilirlik sağlayan ve tipik olarak 30 dakikalık MTTR (ortalama onarım süresi) sunan modüler tasarı
- Çok yüksek arıza akımı kapasitesi
- Gelişmiş ultra kapasitör veya yüksek deşarj hızlı batarya depolama
- Yükün yedek jeneratörlere kontrollü bir şekilde aktarılması için jeneratör yumuşak kalkış algoritması
- 150 kVA ile 3000 kVA arasında anma gücü ve 208 Vac ile 480 Vac arasında gerilimler
Katalog ve Bröşürler
PCS100 & PCS120 ROHS declaration letter PCS100-120 TSCA declaration PCS100_PCS120 REACH declaration letter PCS100 UPS-I Technical Catalogue PCS100 UPS-I - User manual PCS100 UPS-I T 900 kVA 208 V System - Technical Data Sheet PLC - Standalone Industrial UPS UL PCS Bronze Digital Maintenance Program PCS Extended Warranty Digital Maintenance Program PCS Gold Digital Maintenance Program PCS Silver Digital Maintenance Program Power Conditioning: Who are we and what do we do? ABB wins order for Malaysia's largest semiconductor manufacturer 2.5 billion dollar emerging market continues to invest in ABB ABB’s PCS100 UPS-I protects Samsung’s mega-investment in China Interview_The Importance of Power Protection in the Food and Beverage Industry PCS100 UPS-I video Power protection for the semiconductor industry PCS100 UPS-I Dairy Operations AVC & UPS-I provide power protection to support sustainable production for Toshiba Power stability for manufacturers ABB provides an extraordinary amount of UPS power to protect a three billion dollar LCD plant company Automotive Excellence Four PCS100 UPS-I units to protect Swiss government data center Increasing the power protection for Thomas & Betts data center PCS100 UPS-I : Keeping the power flowing during grid instabilities PCS100 UPS-I protecting a leading healthcare supplier in Vietnam, B. Braun UPS-I caters for the power protection needs of a world-class factory in Sweden Protecting the most sensitive equipment for high-end technology Tackling voltage problems – what they are and how to fix them Novo Nordisk Protecting dairy operations Power Conditioning - Applications and opportunities for new generation energy storage Single conversion UPS for large industrial power protection Is it time for industrial UPSs in data centers PCS100 - ABB’s innovative power electronics solutions for the semiconductor industry’ (what are my options?) PCS100 UPS-Industrial (UPS-I) product brochure CSB Battery Co., Ltd. - Material Safety Data Sheet LS Ultracapacitor_MSDS_20110222 Maxwell Ultracap Safety_Datasheet_3000389_EN_2 CE Declaration of Conformity - UPS-I Range Power protection - Reliable voltage protection of sensitive loads 2.5 Billion dollar market continues to invest in ABBTeknik Özellikler
| Dağıtım Şebekesi - Giriş | |
| Nominal Besleme Gerilimi (modele göre) | 220 V (208 – 220 V) 400 V (380 – 400 V) 480 V (415 - 480 V) Not: Nominal gerilimden daha düşük değerde çalışma modül başına daha az kVA ile sonuçlanır. Daha fazla bilgi için değerler tablolarına bakınız. |
| Gerilim toleransı | ± %10 |
| Nominal besleme frekansı | 50 Hz veya 60 Hz |
| Frekans toleransı | ± 5 Hz |
| Maks. Sürekli Gerilim | %110 |
| Güç sistemi | 3 faz + Nötr (4-tel) Merkezi toprak referanslı (TN-S) Diğer güç sistemlerinde kullanmak için bize ulaşın |
| Aşırı gerilim kategorisi | III |
| Hata kapasitesi | PCS100 UPS-I teknik kataloğundaki model tablolarına bakınız. |
| Verimlilik (400 V ve 480 V modeller) | %99 (tipik) |
| Verimlilik (220 V modeller) | %98 (tipik) |
| Aşırı Yük ve Kısa Devre Koruması | Devre Kesici (dahil değildir) |
| Aşırı Yük Kapasitesi | 60 sn için %120 30 sn için %150 10 sn için %200 5 sn için %300 Her 10 dakikada birden fazla değil. Daha fazla bilgi için PCS100 UPS-I teknik kataloğuna bakınız. |
| Yük - Çıkış | |
| Anma Gücü Değerleri | 150 kVA ila 3000 kVA |
| Bağlı Yükün Deplasman Güç Faktörü | 0.5 geride ila 0.9 önde |
| Nominal kVA için Tepe (Crest) Faktörü | 2.0 |
| İzin verilen maksimum motor yükü | Nominal kVA'in %25'i %25'ten büyük uygulamalar için ABB ile irtibata geçin |
| Aşırı Yük Kapasitesi – Inverter | 30 sn için %110 |
| İnverter Beslemesi | |
| Maksimum çalışma süresi | Nominal yükte 30 s |
| Transfer süresi | ≤ 1.8 ms (tipik) |
| Gerilim oturma süresi | ≤ 5 ms (tipik) |
| Soğutma | Hava soğutmalı, fan gücüyle |
| Minimum çıkış gerilimi | > %95, deşarj sonunda |
| Çıkış frekansı | 50 veya 60 Hz İnverter frekansı, besleme frekansına eşittir. |
| Frekans hassasiyeti | %0.10 |
| Aşırı yük kapasitesi | 30 sn için %110 |
| Gerilim bozulması | < %2,5 THDv, doğrusal yükler için |
| Gerilim dengesizliği (negatif / pozitif dizi) |
<%3, %100 dengesiz yükler içins |
| Arıza kapasitesi (kısa devre) | Nominal akımın %120'si |
| Arıza emniyetli baypas | |
| 900 A Şebeke Kesme | Entegre normalde kapalı kontaktörler |
| 2200 A & 4200 A Şebeke Kesme | Opsiyonel açık tip devre kesici (ACB) |
| Aşırı yük kapasitesi | 500 sn için% 150 300 sn için %200 120 sn için %300 30 sn için %500 Not: Her 30 dakikada bir defadan fazla değil. |
| Kapama Süresi 900 A | 20 ms |
| Kapama Süresi 2200 & 4200 A | 80 ms |
| Soğutma | Konveksiyon |
| Kuplaj trafosu | |
| Kapasite Değeri | 130 sn için PCS100 UPS-I kVA değerinin %110'u; Not: Kısa süreli performans için optimize edilmiştir. |
| Tip | Kuru |
| UL İzolasyon sınıfı | N (200 °C) |
| Tasarım Sıcaklığı | Kısa süreli tam yük çalışması için 60 °C sıcaklık artışı |
| Tipik empedans | %8 Not: PCS100 UPS-I empedans gerilimi kompanzasyon kontrol yöntemlerini içerir |
| Enerji Depolama - Ultra kapasitörler | |
| Sistem DC Nominal Gerilimi | 750 V DC |
| Deşarj Gerilim Aralığı | 750 V DC ila 554 V DC |
| Aşırı Yük Kapasitesi | %100 |
| Nominal Güç | Dizi başına 300 kW |
| Otonomi süresi | 2 sn @ 300 kW Daha fazla bilgi için PCS100 UPS-I teknik kataloğuna bakınız. |
| Çalışma sıcaklığı | 15 °C ile 25 °C (önerilen) |
| Tasarım Ömrü | 25 °C'de 15 yıl |
| Çevrim ömrü | > 500,000 |
| Tekrar şarj süresi | < 45 s |
| Enerji Depolama - Bataryalar | |
| Sistem DC Nominal Gerilimi | 672V DC (56 x 12V DC) |
| Deşarj Gerilimi Aralığı | 780 V DC ila 554 V DC |
| Aşırı Yük Kapasitesi< | %100 |
| Nominal Güç | Dizi başına 240 kW |
| Otonomi süresi | 30 s @ 240 kW Daha fazla bilgi için ABB'nin 2UCD120000E018 no’lu belgesine bakınız |
| Çalışma sıcaklığı | 15 °C ile 25 °C (önerilen) |
| Tasarım ömrü | 10 yıl 25 °C |
| Çevrim ömrü | > 800 (tam yük 30 sn deşarj) |
| Tekrar şarj süresi | < 30 dk |
| Sistem DC Nominal Gerilimi | 672 V DC (56 x 12V DC) |
| Deşarj Gerilimi Aralığı | 780 V DC ila 554 V DC |
| Event Recording | |
| Olay Kaydı | Ölçüm Yöntemi |
| Örnekleme süresi | 125 µs |
| Olay kaydındaki zaman damgasının çözünürlüğ | 10 ms |
| Ölçüm Tipi | IEC 61000-4-30 uyarınca yarım döngü RMS |
| Çevresel koşullar< | |
| Çalışma sıcaklığı aralığı | 0° C ila 40° C 32° F ila 104° F |
| Çalışma yüksekliği | 1< 1000 m değer kaybı olmadan |
| Yükseklik ile kapasite değer kaybı | Her 100 m'de %1 1000 m üzerinde 2000 m maksimum |
| Nem | < %95, yoğuşmasız |
| Kirlilik derecesi sınıfı | 2 |
| Gürültü | < 75dBA @ 2 m |
| Muhafaza | |
| Muhafaza sınıfı | IP20 / NEMA 1 |
| Malzeme | Elektro galvanizli çelik |
| Pano Kalınlığı Yan ve Arka10 ms | 1.5 mm |
| Pano Kalınlığı Kapı | 2 mm |
| Bitiş | Standart epoksi-polyester toz boya dokulu kaplama |
| Renk | RAL7035 |
| Muhafaza erişimi | Anahtar kilitli menteşeli kapılar |
| Kullanıcı Arayüzü | |
| Kullanıcı Arayüzü | 10.1” renkli dokunmatik ekran |
| Dokunmatik ekran | Eksiksiz parametre kontrolü |
| Kontrol girişleri | Başlat / Durdur / Sıfırla - dijital girişler |
| Kontrol çıkışları | Çalışma, uyarı ve arıza röleleri |
| Seri Haberleşme | |
| Erişim protokolü | Ethernet bağlantısı Modbus TCP |
| Standartlar ve sertifikalar | |
| Kalite | ISO 9001 |
| Uygunluk işareti | CE |
| Yapı ve emniyet | IEC 62040-1 |
| Elektromanyetik uyumluluk | IEC 62040-2, Kategori C3 |
| Performans | IEC 62040-3, VFD SX 211 ≤ 450 kVA VFD SS 211 > 450 kVA |